Kalibrace v rozsahu akreditace

Provádíme kalibrace měřidel jako akreditovaná kalibrační laboratoř č. 2394 dle normy ČSN EN ISO/IEC 17025:2018. Tyto kalibrace nabízíme v rozsahu uvedeném v příloze Osvědčení o akreditaci. Měření a zpracování výsledků probíhá dle schválených kalibračních postupů a platných předpisů s důrazem na bezchybné provedení a bezpodmínečné dodržení sjednaných termínů. Kalibrační list je mezinárodně uznatelný v rámci mezinárodních multilaterálních dohod EA MLA a ILAC MRA.

V rámci rozsahu naší akreditace provádíme kalibrace u následujících měřidel:

  • Teploměry - elektronické, digitální, analogové, kapalinové, vpichovací, prostorové, odporové, termočlánky, atd.
  • Zařízení s regulací teploty - teplotní a klimatické komory a zařízení pro speciální použití (horkovzdušné a parní sterilizátory, sušárny, pece, termostaty, mrazící a chladící zařízení, chlazené odstředivky, homogenizační kotle).
  • Vlhkoměry - elektronické, analogové, absorpčně deformační, zapisovače relativní vlhkosti, soustavy pro monitorování relativní vlhkosti apod.
  • Váhy a vážící zařízení - váhy laboratorní, analytické, můstkové, sklonné, jeřábové, počítací, paletové, nájezdové, sušící, zdravotnické, poštovní apod.
  • Závaží - třídy F1, F2, M1, M2, M3 dle OIML R111, závaží etalonová, speciální, atd.
  • Pístové odměrné přístroje - pístové pipety fixní, nastavitelné a vícekanálové, byrety, dávkovače
  • Otáčkoměry v centrifugách - otáčkoměry jako součást laboratorních odstředivek
  • Měřidla času - stopky, časovače, atd.

Pokud chcete poslat Vaše měřidlo ke kalibraci, podívejte se jak postupovat ZDE. Pokud potřebujete měřidlo nové, navštivte náš E-shop

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu kalist@kalist.cz či telefonním čísle +420 577 700 004.

Není Vaše měřidlo na seznamu výše? Podívejte se, jaké provádíme procesní kalibrace. Možná Vaše měřidlo můžeme zkalibrovat mimo rozsah naší akreditace.

Rádce

Kalibrace, otázky a odpovědi

Kalibrace, otázky a odpovědi

Jak dlouho kalibrace platí? Jaká je lhůta rekalibrace? Co je to kalibrační list a co obsahuje? Co je to validace, etalon, návaznost měřidel či úřední ověření měřidla? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě zde.


Kalibrace u zákazníka

Kalibrace u zákazníka

Mimo stálé prostory laboratoře provádíme i kalibrace u zákazníka přímo v provozu. Tímto se nejen minimalizuje nutnost přerušit běžný provoz, ale také odpadají časové prostoje při demontáži, resp. následné montáži měřidel kvůli kalibraci v externí laboratoři.


Jak objednat kalibraci?

Jak objednat kalibraci?

Jak si u nás objednáte kalibraci vašeho měřidla? Jaký je postup a jakým způsobem nás můžete kontaktovat? Chcete si koupit nové měřidlo i s kalibrací, nebo máte vlastní měřidlo, které potřebujete zkalibrovat? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě zde.

Další