KALIBRACE analyzátorů vlhkosti

AkreditacProvádíme také stále častěji žádanou kalibraci sušících vah (analyzátorů vlhkosti).

Kalibrace vážící části
Kalibrace tepelné části
Prodej analyzátorů vlhkosti
Kontakt
Ukázky naší práce

Kalibrace splňuje požadavky dozorových orgánů (ISO, SUKL, ČIA, apod.). Při kalibraci (validaci) sušících vah provádíme základní seřízení jak vážící části vah, tak i kontrolu a seřízení teplotní části zařízení. Ke každé z nich je pak vystaven kalibrační list, ve kterém jsou uvedeny hodnoty zjištěné při zkoušce. Seřizujeme analyzátory značek Ohaus, Radwag, Kern, Sartorius či Mettler Toledo.

Kalibrace vah probíhá kvantitativním porovnáním hodnoty referenčního závaží (etalonu) s naměřenou hodnotou váhy, která je zobrazena na displeji. Pro tyto účely je nutné dodržet současné kalibrační postupy. Důležité je také používání vhodných etalonových závaží s odpovídající přesností, která jsou pravidelně kalibrována.

Osvědčení o akreditaciProč provádět pravidelné kalibrace?

  • Jsme akreditovaní - Naše laboratoř je akreditovaná Českým institutem pro akreditaci - Osvědčení o akreditaci
  • Spolehlivá analýza - Základem každé analýzy je především správné a přesné měření. Proto je nutné dodržovat pravidelné kalibrace, aby analyzátor správně analyzoval vzorek.
  • V souladu s předpisy - Pravidelná kalibrace analyzátoru je většinou stanovena interními předpisy firem a institucí.
  • Výzkum a pokrok - Jedině s přesným měřením lze docílit postupu ve vývoji a inovaci. Dodržováním metrologických postupů a pravidelným kalibrováním analyzátoru vlhkosti dosáhnete odpovídajících výsledků.

 

 


 

Etalony závaží

Kalibrace vážící části sušícího analyzátoru

Pro kalibrace vážící části analyzátorů vlhkosti využíváme stejných etalonů jako při kalibraci laboratorních a analytických vah. Jedná se o sadu etalonového závaží, které je pravidelně kalibrováno a uchováváno v bezpečném pouzdře.

Kalibrace vážící části sušících vah probíhá kvantitativním porovnáním etalonu s naměřenou hodnotou zobrazenou na displeji. Akreditovaný postup měření zaručuje správné provedení metrologického úkonu.

 


 

Analyzátor vlhkosti sušící část

Kalibrace tepelné části analyzátoru vlhkosti

Podle akreditovaného postupu také provádíme kalibraci teplotní části analyzátoru vlhkosti. Pomocí kalibrovaného tepelného etalonu provedeme porovnávácí metodou kalibraci vnitřní části analyzátoru, kde dochází k zahřívání váženého vzorku.

Výsledkem měření je kalibrační list s naměřenými hodnotami.

Pokud to zařízení dovoluje, můžeme na požádání zákazníka provést i justáž sušící váhy. 

 

 


Eshop analyzátory vlhkosti

 

Eshop s prodejem sušících vah

V našem internetovém obchodu neleznete kompletní nabídku analyzátorů vlhkosti všech značek a výrobců.

ANALYZÁTORY VLHKOSTI Eshop.

Tyto analyzátory si u nás můžete objednat včetně provedené kalibrace či validace.

 

 

 


 

Kontakt

Kalibrace sušících vah lze provést přímo v naší kalibrační laboratoři. Nejčastěji však provádíme kalibraci přímo u zákazníka kdekoli v České republice. 

Sídlo firmy a kalibrační laboratoře

KALIST AKL s.r.o.
Třebětice 8
769 01 Holešov 

Zobrazit na mapě

Validace a kalibrace u zákazníka

David Šiška
(+420) 775 185 655
dsiska@kalist.cz


 

Kalibrace analyzátorů vlhkosti v akreditované kalibrační laboratoři

Kalibrace analyzátorů vlhkosti v akreditované kalibrační laboratoři

Jako akreditovaná kalibrační laboratoř č. 2394 KALIST AKL s.r.o. provádíme mimo jiné i kalibrace a servis analyzátorů vlhkosti (sušicích vah) různých značek a typů (Radwag, Ohaus, Shimadzu, Kern, Sartorius, Scaltec a dalších dle dohody). Pokud analyzátory vlhkosti (váhy) vykazují větší odchylky než je zákazník ochoten akceptovat, provedeme jejich seřízení, popř. navrhneme způsob opravy. Seřízení provedeme jak u vážící části, tak i u části teplotní. Ke každé z nich vystavíme kalibrační list. Naše kalibrace splňují požadavky dozorových orgánů (ISS, SÚKL, ČIA apod.).

Rádce

Kalibrace, otázky a odpovědi

Kalibrace, otázky a odpovědi

Jak dlouho kalibrace platí? Jaká je lhůta rekalibrace? Co je to kalibrační list a co obsahuje? Co je to validace, etalon, návaznost měřidel či úřední ověření měřidla? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě zde.