Akreditac
Kalibrujeme veškeré druhy teploměrů v širokém spektru teplot.

Jaké typy teploměrů kalibrujeme
Vybavení laboratoře teploty
Etalony ke kalibraci teploměrů
Prodej kalibrovaných teploměrů
Ukázky naší práce

Naše laboratoř je zaměřena mimo jiné i na kalibraci teploměrů. Vzhledem ke špičkovému vybavení pracoviště jsme schopni provádět kalibrace v širokém spektru teplot (- 196 ⁰C až 1100 ⁰C). Typicky námi kalibrovaná měřidla jsou takřka veškeré druhy teploměrů, které je trh schopen nabídnout (elektronické, analogové, prostorové, vpichovací, odporové, termočlánky, atd.)..

Osvědčení o akreditaciJsme akreditovaná kalibrační laboratoř teploty.

 • Akreditace - Laboratoř teploty Kalist AKL je akreditovaná Českým institutem pro akreditaci - Osvědčení o akreditaci
 • Správne postupy při měření - Při kalibracích dodoržujeme správné a aktuální postupy při měření. Provedená kalibrace je provedena modernímy postupy tak, aby byla v souladu s nejnovějšími používanými technologiemi.
 • V souladu s předpisy - Správné a včasné provedení kalibrace ve stanoveném termínu je nezbytnou součástí interních předpisů firem. Dokážeme se operativně přizpůsobit vašim interním požadavkům a termínům.
 • Vhodné etalony - Naše labolatoř je vybavena moderními etalony s pravidelnou kalibrací. Jsme vybaveni pro různé druhy teploměrů a sond v odlišných rozsazích měření. Díky tomu můžeme nabídnout kalibrace opravdu široké škály typů teploměrů a čidel se specifickým provedením.
 • Kalibrační list - Vystavíme vám kalibrační list s výsledky měření včetně uvedení příslušných nejistot měření.

 

 


typy teploměrůKalibrujeme všechny typy teploměrů a čidel.

Jsme připraveni na většinu typů teploměrů a čidel. Vybavení laboratoře je připraveno provést kalibrace na různých typech teploměrů. Běžně se ale setkáváme i s netypickými požadavky zákazníka a dokážeme provést kalibrace i v terénu. Setkáváme se tak s teplotními čidly a systémy v provozech ve výrobě a průmyslu. Kalibrace lze provést v rámci celé České republiky. 

Běžně kalibrujeme tyto teploměry

 • analogové teploměry - teploměry s klasickou škálou nebo stupnicí
 • digitální teploměry - nejrozšířenější teploměry s pokročilými funkcemi a zobrazení na displeji
 • laboratorní a lékařské teploměry - které vyžadují specifické funkce pro použití ve zdravotnictví, laboratořích a výzkumu
 • teploměry do chladniček a mrazáků - lze umístit do chladících boxů a mrazáků
 • vpichovací teploměry - měří teplotu pomocí vpichovací jehly, která je v přímém styku s měřeným materiálem
 • a další 

 


Laboratoř teploty

Vhodné vybavení laboratoře teploty

Naše laboratoř je vybavená tak, abychom mohli provádět kalibrace teploty u většiny teploměrů s ohledem na jejich způsob provedení. Do našeho vybavení tak patří nejen suché blokové pícky a laboratorní lázně.

V několika klimakomorách jsme schopni simulovat požadované teplotní rozsahy pro maximální přesnost měření..

 

 

 


 

Etalony teploty

Používané etalony pro kalibrace teploměrů

Základem přesného měření jsou kvalitní a kalibrované etalony. Naše laboratoř je vybavena špičkovými etalony, díky kterým zajistíme nejen široký rozsah měření, ale i co nejvyšší přesnost.

Etalony jsou pravidelně kalibrovány tak, aby splňovaly požadovanou přesnost měření.

 

 

 


 

Eshop váhyEshop s prodejem kalibrovaných teploměrů

Není nic jednoduššího než zakopit nový teploměr včetně provedené kalibrace. V našem eshopu vám nabízíme možnost vybrat si teploměr podle vašich představ. Skladem pro vás držíme nejprodávanější modely tak abychom je mohli expedovat co nejdříve. Expedovat zboží tak můžeme v krátkém termínu.

 

KALIBROVANÉ TEPLOMĚRY Eshop.

TEPLOMĚRY Eshop.

 

 


Kontakt

Kalibrace teploměrů lze provést přímo v naší kalibrační laboratoři. V případě kalibrace přímo u vás, kontaktujte našeho pracovníka níže, případně využijte poptávkový formulář. 

Sídlo firmy a kalibrační laboratoře

KALIST AKL s.r.o.
Třebětice 8
769 01 Holešov 

Zobrazit na mapě

Informace ke kalibracím teploměrů

Ing. Gabriela Adamcová
(+420) 775 879 010
gadamcova@kalist.cz


 


Kalibrace teploměrů u zákazníka

Provádíme také měření mimo prostory laboratoře přímo u zákazníka v technologickém procesu, takže odpadá mnohdy složitá a zdlouhavá demontáž měřidla před zasláním do laboratoře a následná zpětná montáž. Typickým příkladem je kalibrace teplotních čidel v pecích, sušárnách, silech a chladících komorových skříních.

Kalibrace teplotních čidel v provozu

Kalibrace teplotních čidel v provozu

Na žádost provádíme také kalibrace teplotních čidel přímo v provozních prostorách zákazníka. Jedná se o teplotní čidla, která jsou součástí přístrojů a zařízení a nelze je zaslat do laboratoře, nebo která zákazník nemůže několik dní postrádat.

Kalibrace, otázky a odpovědi

Kalibrace, otázky a odpovědi

Jak dlouho kalibrace platí? Jaká je lhůta rekalibrace? Co je to kalibrační list a co obsahuje? Co je to validace, etalon, návaznost měřidel či úřední ověření měřidla? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě zde.