Kalibrace teploměrů


Akreditac
Kalibrujeme veškeré druhy teploměrů v širokém spektru teplot.

Jaké typy teploměrů kalibrujeme
Vybavení laboratoře teploty
Etalony ke kalibraci teploměrů
Prodej kalibrovaných teploměrů
Ukázky naší práce

Naše laboratoř je zaměřena mimo jiné i na kalibraci teploměrů. Vzhledem ke špičkovému vybavení pracoviště jsme schopni provádět kalibrace v širokém spektru teplot (- 196 ⁰C až 1100 ⁰C). Typicky námi kalibrovaná měřidla jsou takřka veškeré druhy teploměrů, které je trh schopen nabídnout (elektronické, analogové, prostorové, vpichovací, teploměry s odporovými sondami a termočlánky, infračervené, bezdotykové atd.)..

Osvědčení o akreditaciJsme akreditovaná kalibrační laboratoř teploty.

 • Akreditace - Laboratoř teploty KALIST AKL je akreditovaná Českým institutem pro akreditaci - Osvědčení o akreditaci
 • Správné postupy při měření - Při kalibracích dodržujeme správné a aktuální postupy při měření. Provedená kalibrace je v souladu s nejnovějšími používanými technologiemi.
 • V souladu s předpisy - Správné a včasné provedení kalibrace ve stanoveném termínu je nezbytnou součástí interních předpisů firem. Dokážeme se operativně přizpůsobit vašim interním požadavkům a termínům.
 • Vhodné etalony - Naše laboratoř je vybavena moderními etalony s pravidelnou kalibrací. Jsme vybaveni pro různé druhy teploměrů a sond v odlišných rozsazích měření. Díky tomu můžeme nabídnout kalibrace opravdu široké škály typů teploměrů a čidel se specifickým provedením.
 • Kalibrační list - Vystavíme vám kalibrační list s výsledky měření včetně uvedení příslušných nejistot měření.

 

 


typy teploměrůKalibrujeme všechny typy teploměrů a čidel.

Jsme vybaveni na kalibrace všech typů teploměrů a čidel. Vybavení laboratoře je připraveno provést kalibrace na různých typech teploměrů. Běžně se setkáváme i s netypickými požadavky zákazníka a dokážeme provést kalibrace i v terénu. U zákazníků pracujeme s teplotními čidly a systémy v provozech ve výrobě a průmyslu. Kalibrace lze provést v rámci celé České republiky. 

Běžně kalibrujeme tyto teploměry

 • analogové teploměry - teploměry s klasickou škálou nebo stupnicí
 • digitální teploměry - nejrozšířenější teploměry s pokročilými funkcemi a zobrazení na displeji
 • laboratorní a lékařské teploměry - pro měření v lednicích a mrazácích či v laboratorním prostředí
 • teploměry do chladniček a mrazáků - lze umístit do chladících boxů a mrazáků
 • vpichovací teploměry - měří teplotu pomocí vpichovací jehly, která je v přímém styku s měřeným materiálem
 • infračervené bezdotykové teploměry - pro měření teploty povrchů pomocí infračerveného záření
 • a další 

 


Laboratoř teploty

Vhodné vybavení laboratoře teploty

Naše laboratoř je vybavená tak, abychom mohli provádět kalibrace teploty u většiny teploměrů s ohledem na jejich způsob provedení. Do našeho vybavení tak patří nejen suché blokové pícky a laboratorní lázně ale i klimakomory.

Pro kalibraci infračervených bezdotykových teploměrů využíváme několika druhů černých těles včetně chlazení dusíkem do nízkých teplot.

V několika klimakomorách jsme schopni simulovat požadované teplotní rozsahy pro kalibrace měřidel teploty v různých odvětvích měření.

  

 


 

Etalony teploty

Používané etalony pro kalibrace teploměrů

Základem přesného měření jsou kvalitní kalibrované etalony. Naše laboratoř je vybavena špičkovými etalony, díky kterým zajistíme nejen široký rozsah měření, ale i co nejvyšší přesnost.

Etalony jsou pravidelně kalibrované a splňují požadovanou přesnost měření.

Vhodným vybavením naše laboratoř získává odpovídající nejistotu při měření. Nedílnou součástí tohoto procesu je odborně vyškolený a zkušený personál. Pravidelné audity a kontroly zajišťují odpovídající úroveň a kvalitu provedené služby.

 

 

 


 

Eshop váhyE-shop s prodejem kalibrovaných teploměrů

Není nic jednoduššího než zakoupit nový teploměr včetně provedené kalibrace. V našem eshopu vám nabízíme možnost vybrat si teploměr podle vašich představ. Skladem pro vás držíme nejprodávanější modely tak, abychom je mohli expedovat co nejdříve. Expedovat zboží tak můžeme v krátkém termínu.

 

KALIBROVANÉ TEPLOMĚRY Eshop.

TEPLOMĚRY Eshop.

 

 


Kontakt

Kalibrace teploměrů lze provést přímo v naší kalibrační laboratoři. V případě kalibrace přímo u vás, kontaktujte našeho pracovníka níže, případně využijte poptávkový formulář. 

Sídlo firmy a kalibrační laboratoře

KALIST AKL s.r.o.
Třebětice 8
769 01 Holešov 

Zobrazit na mapě

Informace ke kalibracím teploměrů

Ing. Gabriela Adamcová
(+420) 775 879 010
gadamcova@kalist.cz


 


Kalibrace teploměrů u zákazníka

Provádíme také měření mimo prostory laboratoře přímo u zákazníka v technologickém procesu, takže odpadá mnohdy složitá a zdlouhavá demontáž měřidla před zasláním do laboratoře a následná zpětná montáž. Typickým příkladem je kalibrace teplotních čidel v pecích, sušárnách, silech a chladících komorových skříních.

Kalibrace teplotních čidel v provozu

Kalibrace teplotních čidel v provozu

Na žádost provádíme také kalibrace teplotních čidel přímo v provozních prostorách zákazníka. Jedná se o teplotní čidla, která jsou součástí přístrojů a zařízení a nelze je zaslat do laboratoře, nebo která zákazník nemůže několik dní postrádat.

Rádce

Kalibrace, otázky a odpovědi

Kalibrace, otázky a odpovědi

Jak dlouho kalibrace platí? Jaká je lhůta rekalibrace? Co je to kalibrační list a co obsahuje? Co je to validace, etalon, návaznost měřidel či úřední ověření měřidla? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě zde.