Kalibrace vlhkoměrů


AkreditacKALIST AKL s.r.o.
provádí kalibrace analogových i digitálních vlhkoměrů.

Typy vlhkoměrů, které kalibrujeme
Vybavení laboratoře
Prodej kalibrovaných vlhkoměrů
Kontakt

Díky vysoce kvalitním klimatickým komorám jsme schopni nasimulovat prostředí s relativní vlhkostí vzduchu od 20 do 90 %. V případě analogových vlhkoměrů provádíme před samotnou kalibrací revitalizaci vlhkoměru jeho umístěním do prostředí s vysokou relativní vlhkostí. Pokud vlhkoměr měří nepřesně a jeho konstrukce to umožňuje, můžeme ho na žádost zákazníka najustovat na správné hodnoty.

Osvědčení o akreditaciProč kalibrovat vlhkoměry?

Spolehlivé měření

Pravidelnou kalibrací vlhkoměru zajistíte spolehlivé a přesné měření přístroje. Na přesnost měření má vliv prostředí, ve kterém se nachází, četnost s jakým je měřidlo používáno a další kritéria. Proto je nutné vlhkoměr po určité době znovu zkalibrovat, abychom vyloučili nepřesné měření. Časový interval kalibrace lze určit vnitřními předpisy firmy, četností používání měřidla a také s ohledem na prostředí ve kterém se měřidlo nachází. 

Jsme akreditovaní

Naše laboratoř je akreditovaná Českým institutem pro akreditaci - Osvědčení o akreditaci. Pouze akreditovaná kalibrační laboratoř vám může zaručit, že naměřené hodnoty odpovídají v rámci udaných nejistot skutečnosti. Dokonce i u nově zakoupeného vlhkoměru nelze zaručit, že dané měřidlo funguje správně. Často je důvodem nevhodný postup při výrobě či používání nevhodného referenčního etalonu.

Soulad s předpisy

Provádění kalibrace vlhkoměrů je často podmínkou interních předpisů a nařízení firem a institucí.

 


typy vlhkoměrůJaké vlhkoměry kalibrujeme.

  • analogové vlhkoměry - Jedná se o jednoduché vlhkoměry, jejichž měření je založeno na principu vláken, která se vlivem vlhkosti prodlužují. Naměřené hodnoty pak zobrazuje ručičkový ukazatel přímo na stupnici. Tyto vlhkoměry jsou velmi oblíbené díky jejich jednoduchosti a nenáročnosti.
  • digitální vlhkoměry - Jsou velmi oblíbené a rozšířené. Většinou jsou navrženy včetně teploměru a obsahují dodatečné funkce jako měření rosného bodu. Jsou běžně používány v domácnostech, ale i v provozech pro měření vlhkosti v místnosti.
  • digitální vlhkoměry s externím čidlem - Tyto vlhkoměry dokáží měřit pomocí jednoho či více čidel relativní vlhkost vzduchu. Čidla jsou k hlavní zobrazovací jednotce připojena pomocí kabelu, ale časté je i využití bezdrátového přenosu. Díky tomu lze vlhkost měřit i v nepřístupných místech nebo v místech, kde nechcete narušit homogenitu měřeného pole. V domácnostech jsou často součástí meteostanic.
  • jiné speciální vlhkoměry - Poradíme si i se specifickými druhy vlhkoměrů, které jsou používány například ve výrobě či v provozu.

 

 


 

Klima komora

Vybavení laboratoře

Kvalitní etalon - K měření používáme jen nejlepších měřidel tak, abychom dosáhli co nejpřesnějších výsledků.

Klimakomora - Zajistí vhodnou simulaci podmínek pro měření. Udržuje stabilní a homogenní prostředí.

Vhodný postup měření - Při kalibraci používáme aktuální a moderní postupy, které vyhovují současným požadavkům v metrologii.

Akreditace - Vlastníme osvědčení o akreditaci k měření vlhkosti, který vydal Český institut pro akreditaci.

.

   

 


 

Prodej vlhkoměrů

E-shop s prodejem kalibrovaných vlhkoměrů

V našem e-shopu lze zakoupit nové vlhkoměry různých výrobců, značek i provedení.

VLHKOMĚRY Eshop.

Skladem se také snažíme držet nejprodávanější váhy, které se nejčastěji prodávají včetně kalibrace a kalibračního listu. Nabídku těchto vah naleznete v sekci

KALIBROVANÉ VLHKOMĚRY Eshop.

  

 


 

Kontakt

Kalibrace vlhkoměrů lze provést přímo v naší kalibrační laboratoři. Nejčastěji však provádíme kalibraci přímo u zákazníka kdekoli v České republice. 

Sídlo firmy a kalibrační laboratoře

KALIST AKL s.r.o.
Třebětice 8
769 01 Holešov 

Zobrazit na mapě

Informace o kalibracích

Ing Gabriela Adamcová
(+420) 775 879 010
gadamcova@kalist.cz


Rádce

Kalibrace, otázky a odpovědi

Kalibrace, otázky a odpovědi

Jak dlouho kalibrace platí? Jaká je lhůta rekalibrace? Co je to kalibrační list a co obsahuje? Co je to validace, etalon, návaznost měřidel či úřední ověření měřidla? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě zde.