AkreditacKALIST AKL s.r.o.
provádí kalibrace analogových i digitálních vlhkoměrů.

Typy vlhkoměrů, které kalibrujeme
Vybavení laboratoře
Prodej kalibrovaných vlhkoměrů
Kontakt

Díky vysoce kvalitním klimatickým komorám jsme schopni nasimulovat prostředí s relativní vlhkostí vzduchu od 20 do 90 %. V případě analogových vlhkoměrů provádíme před samotnou kalibrací revitalizaci vlhkoměru jeho umístěním do prostředí s vysokou relativní vlhkostí. Pokud vlhkoměr měří nepřesně a jeho konstrukce to umožňuje, můžeme ho na žádost zákazníka najustovat na správné hodnoty.

Osvědčení o akreditaciProč kalibrovat vlhkoměry?

Spolehlivé měření

Pravidelnou kalibrací vlhkoměru zajistíte spolehlivé a přesné měření přístroje. Na přesnost měření má vliv prostředí, ve kterém se nachází, četnost s jakým je měřidlo používáno a další kritéria. Proto je nutné vlkoměr po určité době znovu zkalibrovat abychom vyloučili nepřesné měření. Časový interval kalibrace lze určit vnitřními předpisy firmy, četností používání měřidla a také s ohledem na prostředí ve kterém se měřidlo nachází. 

Jsme akreditovaní

Naše laboratoř je akreditovaná Českým institutem pro akreditaci - Osvědčení o akreditaci. Pouze akreditovaná kalibrační laboratoř vám může zaručit, že naměřené hodnoty odpovídají v rámci udaných nejistot skutečnosti. Dokonce i u nově zakoupeného vlhkoměru nelze zaručit, že dané měřidlo funguje správně. Často je důvodem nevhodný postup při výrobě či používání nevhodného referenčního etalonu. časovém období, které je stanoveno s ohledem na umístění v provozu a četnost prováděných měření.

Soulad s předpisy

Provádění kalibrace vlhkoměrů je často podmínkou interních předpisů a nařízení firem a institucí.

 


typy vlhkoměrůJaké vlhkoměry kalibrujeme.

  • analogové vlhkoměry - Jedná se o jednoduché vlhkoměry, jejichž měření je založeno na principu vláken, která se vlivem vlhkosti prodlužují. Naměřené hodnoty pak zobrazuje ručičkový ukazatel přímo na stupnici.Tyto vlhkoměry jsou velmi oblíbené díky jejich jednoduchosti a nenáročnosti.
  • digitální vlhkoměry - Jsou velmi oblíbené a rozšířené. Většinou jsou navrženy včetně teploměru a obsahují dodatečné funkce jako měření rosného bodu. Jsou běžně používány v domácnostech ale i v provozech, pro měření vlhkosti v místnosti.
  • digitální vlhkoměry s externím čidlem - Tyto vlhkoměry dokáží měřit pomocí jednoho či více čidel relativní vlhkost vzduchu. Čidla jsou k hlavní zobrazovací jednotce připojena pomocí kabelu, ale časté je i využití bezdrátového přenosu. Díky tomu lze vlhkost měřit i v nepřístupných místech nebo v místech, kde nechcete narušit homogenitu měřeného pole. V domácnostech jsou často součástí meteostanic.
  • jiné speciální vlhkoměry - Poradíme si i se specifickými druhy vlhkoměrů, které jsou používány například ve výrobě či v provozu.

 

 


 

Klima komora

Vybavení laboratoře

Kvalitní etalon - K měření používáme jen nejlepších měřidel tak, abychom dosáhli co nejpřesnějších výsledků.

Klimakomora - Zajistí vhodnou simulaci podmínek pro měření. Udržuje stabilní a homogenní prostředí.

Vhodný postup měření - Při kalibraci používáme aktuální a moderní postupy, které vyhovují současným požadavkům v metrologii.

Akreditace - Vlastníme osvědčení o akreditaci k měření vlhkosti, který vydal Český institut pro akreditaci.

.

   

 


 

Prodej vlhkoměrů

Eshop s prodejem kalibrovaných vlhkoměrů

V našem eshopu lze zakoupit nové vlhkoměry různých výrobců, značek i provedení.

VLHKOMĚRY Eshop.

Skladem se také snažíme držet nejrpodávanější váhy které se nejčastěji prodávají včetně kalibrace a kalibračního listu. Nabídku těchto vah naleznete v sekci

KALIBROVANÉ VLHKOMĚRY Eshop.

  

 


 

Kontakt

Kalibrace vlhkoměrů lze provést přímo v naší kalibrační laboratoři. Nejčastěji však provádíme kalibraci přímo u zákazníka kdekoli v České repulice. 

Sídlo firmy a kalibrační laboratoře

KALIST AKL s.r.o.
Třebětice 8
769 01 Holešov 

Zobrazit na mapě

Informace o kalibracích

Ing Gabriela Adamcová
(+420) 775 879 010
gadamcova@kalist.cz


Kalibrace, otázky a odpovědi

Kalibrace, otázky a odpovědi

Jak dlouho kalibrace platí? Jaká je lhůta rekalibrace? Co je to kalibrační list a co obsahuje? Co je to validace, etalon, návaznost měřidel či úřední ověření měřidla? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě zde.