Kalibrace vlhkoměrů

Provádíme kalibrace analogových i digitálních vlhkoměrů.

Naše Kalibrační laboratoř
KALIST AKL s.r.o. je
akreditovaná pro kalibraci vlhkosti od 20% do 90% RH
 • analogové
 • digitální
 • čidla v provozech

ČSN EN ISO/IEC 17025:2005

Díky vysoce kvalitním klimatickým komorám jsme schopni nasimulovat prostředí s relativní vlhkostí vzduchu od 20 do 90 %. V případě analogových vlhkoměrů provádíme před samotnou kalibrací revitalizaci vlhkoměru jeho umístěním do prostředí s vysokou relativní vlhkostí. Pokud vlhkoměr měří nepřesně a jeho konstrukce to umožňuje, můžeme ho na žádost zákazníka najustovat na správné hodnoty.

Jaké vlhkoměry kalibrujeme?

 • Analogové vlhkoměry - Jedná se o jednoduché vlhkoměry, jejichž měření je založeno na principu vláken, která se vlivem vlhkosti prodlužují. Naměřené hodnoty pak zobrazuje ručičkový ukazatel přímo na stupnici.Tyto vlhkoměry jsou velmi oblíbené díky jejich jednoduchosti a nenáročnosti.
 • Digitální vlhkoměry - Jsou velmi oblíbené a rozšířené. Většinou jsou navrženy včetně teploměru a obsahují dodatečné funkce jako měření rosného bodu. Jsou běžně používány v domácnostech ale i v provozech, pro měření vlhkosti v místnosti.
 • Digitální vlhkoměry s externím čidlem - Tyto vlhkoměry dokáží měřit pomocí jednoho či více čidel relativní vlhkost vzduchu. Čidla jsou k hlavní zobrazovací jednotce připojena pomocí kabelu, ale časté je i využití bezdrátového přenosu. Díky tomu lze vlhkost měřit i v nepřístupných místech nebo v místech, kde nechcete narušit homogenitu měřeného pole. V domácnostech jsou často součástí meteostanic.
 • Jiné speciální vlhkoměry - Poradíme si i se specifickými druhy vlhkoměrů, které jsou používány například ve výrobě či v provozu.

Proč kalibraci vlhkosti?

Pouze akreditovaná kalibrační laboratoř vám může zaručit, že naměřené hodnoty odpovídají v rámci udaných nejistot skutečnosti. Dokonce i u nově zakoupeného vlhkoměru nelze zaručit, že dané měřidlo funguje správně. Často je důvodem nevhodný postup při výrobě či používání nevhodného referenčního etalonu.

V naší akreditované laboratoři vlhkosti dosáhneme maximální přesnosti měření.

 • Osvědčení o akreditaciKvalitní etalon - K měření používáme jen nejlepších měřidel tak, abychom dosáhli co nejpřesnějších výsledků.
 • Klimakomora -  Zajistí vhodnou simulaci podmínek pro měření. Udržuje stabilní a homogenní prostředí.
 • Vhodný postup měření - Při kalibraci používáme aktuální a moderní postupy, které vyhovují současným požadavkům v metrologii.
 • Akreditace - Vlastníme osvědčení o akreditaci k měření vlhkosti, který vydal Český institut pro akreditaci.

Kontakt

Ing. Gabriela Adamcová(+420) 775 879 010gadamcova@kalist.cz

 

Nabídka
kalibrovaných
vlhkoměru

Vstoupit do eshopu Kalibrované vlhkoměry
 

Poptávka
kalibrace
vlhkoměru

Vytvořit poptávku Kalibrace vašeho vlhkoměru

 

Ukázky kalibrace v provozu