Kalibrace závaží


AkreditacProvádíme kalibrace a prodej závaží pro laboratorní i obchodní účely
.

Jaké závaží kalibrujeme
Kalibrujeme i atypické typy závaží
Prodej kalibrovaného závaží
Justáž
Kontakt
Ukázky naší práce

Pouze díky kalibrovanému závaží máte jistotu, že daná hmotnost odpovídá skutečnosti v rámci tolerance. Kalibrací se rozumí porovnání hodnoty hmotnosti testovaného závaží se závažím referenčním (etalonem). Dokladem o tomto měření je Kalibrační list, ve kterém je uvedena odchylka hmotnosti závaží od jeho jmenovité hodnoty. U závaží zařazených do tříd přesnosti OIML je možné vyjádření shody s maximálními povolenými odchylkami.

Osvědčení o akreditaciProč kalibrovat závaží?

 • Spolehlivost měření - Jen díky provedené kalibraci znáte přesnou odchylku závaží proti jeho jmenovité hodnotě. Při prováděném vážení tedy znáte přesnou odchylku, se kterou lze počítat. 
 • Jsme akreditovaní - Naše laboratoř je akreditovaná Českým institutem pro akreditaci - Osvědčení o akreditaci
 • Opotřebení používáním - Běžným používáním a manipulací se závažím dochází k jeho opotřebení a vzniku odchylky. Pokud budete provádět pravidelnou kalibraci, zajistíte spolehlivé a přesné měření. Interval kalibrace je nutné stanovit podle způsobu a intenzity používání závaží. Vliv může mít i prostředí v jakém vážení probíhá. Nejčastějším intervalem pro opakované provedení kalibrace je 24 měsíců. Často je ale interval pevně stanoven například firemními předpisy.
 • Soulad s předpisy - Kalibrace závaží je mnohdy podmíněna interními předpisy a nařízeními ve struktuře firmy či instituce.
 • Úspora nákladů - Protože je kalibrované závaží nejčastěji používané při výrobě a kontrolním vážení, můžete včasnou kalibrací ušetřit podstatnou část nákladů například při použitých materiálech.

 


Typy kalibrovaného závažíJaké závaží kalibrujeme?

Naše Kalibrační laboratoř KALIST AKL s.r.o. je akreditovaná pro kalibraci všech typů závaží od 1 mg do 60 kg. Připraveni jsme i na atypické provedení závaží, které například používané ve výrobě. Zkalibrovat tak můžeme i specifické závaží uzpůsobené pro zatížení nestandardních konstrukcí, strojů a měřidel.

Běžně kalibrujeme tyto typy závaží:

 • F1 závaží - Závaží pro analytické a přesné váhy třídy přesnosti I / II ≤ 100 000 (e)
 • F2 závaží - Závaží pro přesné váhy třídy přesnosti II ≤ 30 000 (e)
 • M1 závaží - Závaží pro běžné průmyslové a obchodní váhy třídy přesnosti III ≤ 10 000 (e)
 • M2 závaží - Běžná závaží pro obchod a průmysl
 • M3 závaží - Patří mezi třídu, kde je větší dovolená odchylka a lze je využít na běžných mechanických i elektronických váhách.
 • OIML - Závaží vyhovující Mezinárodní organizaci pro legální metrologii s možností vyjádření shody s maximální povolenou odchylkou.

 


 

Atypické závaží

Kalibrujeme i atypické typy závaží

Provádíme i kalibrace atypických závaží, která jsou součástí průmyslových strojů, nebo jako součást strojů používaných k testování či certifikaci.

Kalibrujeme stohovatelná závaží, závěsná a testovací závaží různých materiálů a rozměrů.

 

 


 

Etalony závaží

Používané etalony pro kalibraci

Kalibrace závaží probíhá porovnávací metodou za použití vzorových etalonových závaží stejné hmotnosti. Pro tyto účely používáme sady etalonů, u kterých je prováděna pravidelná kalibrace.

Díky těmto etalonům jsme schopni kalibrovat závaží od 1 mg do 60 kg. Sady těchto etalonů jsou umístěny do boxů a kufrů, aby nedošlo k jejich poškození během přepravy.

Etalony jsou pravidelně kalibrovány tak, aby splňovaly požadovanou přesnost měření.

 

 


 

Eshop s prodejem závaží

Prodej kalibrovaného závaží

V našem specializovaném e-shopu nabízíme širokou škálu jednotlivých závaží dané hmotnosti a třídy přesnosti včetně kalibračního listu. Nabízíme mosazné, nerezové i litinové provedení. Vybrat si také můžete kompletní sadu závaží, pouzdra, pinzety a jiné příslušenství.

V kategorii „kalibrované závaží" pak najedete nejprodávanější závaží včetně provedené kalibrace.

EshopEshop - prodej závaží

 

 


 

Stohovatelné závaží

Justáž závaží

Po dohodě je možné provést i justáž závaží na požadovanou hodnotu, případně můžeme zajistit i výrobu závaží dle výkresové dokumentace zákazníka s dovážením na požadovanou konvenční hmotnost.

Tuto možnost uvítají zejména zákazníci ve výrobě se specifickými požadavky na hmotnost a konstrukci závaží.

 

 

 


 

Kontakt

Kalibrace závaží lze provést přímo v naší kalibrační laboratoři

Sídlo firmy a kalibrační laboratoře

KALIST AKL s.r.o.
Třebětice 8
769 01 Holešov 

Zobrazit na mapě

Kalibrace závaží

Ing. Gabriela Adamcová
(+420) 775 879 010
gadamcova@kalist.cz


Kalibrace závaží

Kalibrace závaží

Provádíme procesní i akreditovanou kalibraci různých druhů závaží.  Kalibrujeme závaží z nerezové oceli, mosazi i litiny, závaží třídy F1, F2, M1, M2, M3 dle doporučení OIML R 111 – 1, ale i různá speciální závaží.

Rádce

Kalibrace, otázky a odpovědi

Kalibrace, otázky a odpovědi

Jak dlouho kalibrace platí? Jaká je lhůta rekalibrace? Co je to kalibrační list a co obsahuje? Co je to validace, etalon, návaznost měřidel či úřední ověření měřidla? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě zde.