KALIST AKL s.r.o. je dynamicky rozvíjející se firma v oblasti metrologie, prodeje a kalibrace měřidel. Sídlo společnosti se nachází ve střední Moravě v obci Třebětice u Holešova, kde naleznete i naše kalibrační laboratoře. Disponujeme vozovým parkem, díky kterému jsme schopni zajistit kalibrace a validace měřidel po celé České republice i Slovensku. Prozákaznický přístup je pro nás velmi důležitý. Zákaznické požadavky a specifické technologie pro nás nejsou překážkou, ale výzvou.

O společnosti

Sídlo firmy a kalibrační laboratoře

KALIST AKL s.r.o.
Třebětice 8
769 01 Holešov

Zobrazit na mapě
IČO: 04432436
DIČ: CZ04432436

Zákaznický servis

Zákaznický servis

Telefon: (+420) 577 700 775
E-mail: kalist@kalist.cz

Jsme tu pro vás v pracovní dny od 7:00 do 16:00

Co děláme

V oblasti metrologie se již pohybujeme několik let. Tento obor se neustále vyvíjí stejně tak jako technologie, které se v něm vyskytují. Proto není snadné naše služby kategorizovat a jednoznačně je popsat. Jsme otevřeni novým postupům a řešením vašich specifických požadavků. Zde naleznete krátký seznam služeb, které nabízíme:

 • Kalibrace a validace měřidel ( info o kalibracích, info o validacích )
 • Prodej měřidel
 • Servis a instalace měřidel a monitoringu
 • Zakázková zámečnická výroba analytických stolů a kovových komponentů pro provoz vah.
 • Úřední ověření krevních tonometrů a holterů (AMS) ( info o ověřování tonometrů )
 • Zajištění ověření vah a vážících zařízení
 • Kalibrace a servis tělesných analyzátorů ( info analyzátory )
 • E-shop s prodejem měřidel ( eshop )
 • Autorizovaný servis a distribuce značky KERN, COMET a TANITA

  Jak to děláme

  Snaha o udržitelné a stabilní podnikání se nám mnohokrát vyplatila a tak můžeme z jistotou říci, že jsme stabilní společností na českém trhu s metrologií. Poměrně velkou část financí investujeme do inovací vybavení a vývoje. Abychom udrželi tempo s novými technologiemi je tento vývoj takřka nutností. Také dodržování a optimalizace kalibračních procesů a postupů je velmi důležitá, pro správné měření a jeho výsledek to platí dvojnásob. S tím úzce souvisí odbornost a vzdělání našich zaměstnanců, jejich schopnosti a vědomosti pravidelně rozšiřujeme o různá školení a kurzy.

  Kalibrace v laboratoři

  Kalibrace v laboratořiMáme plně vybavenou laboratoř pro kalibrace měřidel, které k nám můžete poslat poštou. Postupy a procesy kalibrace i expedice vašich zásilek máme maximálně optimalizované tak, abychom pro vás provedli službu rychle a hlavně kvalitně a spolehlivě. Využíváme odpovídajících etalonů, klimakomor a pícek, které zaručují správné a přesně měření. V naší kalibrační laboratoři lze kalibrovat:

  • teploměry, vlhkoměry, čidla teploty a vlhkosti, meteostanice a dataloggery
  • laboratorní pipety, byrety a dávkovače
  • závaží pro obchodní i laboratorní účely a speciální atypická závaží
  • váhy s neautomatickou činností
  • metry, výškoměry a pásma pro měření délky a posuvná měřítka
  • tlakoměry, holtery a tonometry pro měření krevního tlaku včetně úředního ověření (AMS)

  Kalibrace u zákazníka

  Kalibrace u zákazníkaNaši technici jsou vybaveni pro kalibrování měřidel přímo u vás. Jsme vybaveni vozovým parkem, díky kterému můžem provést kalibraci či validaci po celé České republice i Slovensku. Dokážeme se přizpůsobit provozu a časovým harmonogramům vašeho provozu. Naši zaměstnanci vlastní potravinářské průkazy pro vstup do provozů se zpracováním potravin. Vlastní i vyhlášku č. 50/1978 Sb. pro odbornou způsobilost při manipulaci s elektrotechnikou. Takto můžeme přímo u vás kalibrovat a validovat:

  • teploměry, vlhkoměry a dataloggery
  • monitorovací systémy včetně instalace
  • tělesné analyzátory Tanita i s provedením servisu
  • centrifug a otáčkoměrů
  • silo teploměrů
  • váhy s neautomatickou činností
  • chladící a mrazící vozy
  • monitorování a teplotní mapy

  Struktura firmy

  Vedení společnosti

  David Šiška

  Kalibrační laboratoř

  Ekonomické a obchodní oddělení

  Externí kalibrace Expedice, půjčovna a eshop
  Ing. Gabriela Adamcová Denisa Šišková Jan Chytil Ing. Alena Šverdíková
  Adéla Podolová Bc. Denisa Drápalíková Pavel Ptáček Tomáš Brada
  Jitka Brázdilová
  Tomáš Brázdil Jan Julina
  KONTAKTY

  Udržitelnost a zodpovědnost

  Udržitelnost a zodpovědnost

  Udržitelný rozvoj společnosti KALIST AKL s.r.o. je od základu ústředním cílem a zásadou firmy. Klíčovým prvkem přitom tvoří orientace na požadavky zákazníka a budování zodpovědných a dlouhodobě orientovaných vztahů.


  Historie společnosti

  Historie společnosti

  Historie společnosti sahá do roku 2007, kdy vznikla původní myšlenka provádět kalibraci a servis vah. Vždy jsme se nažili vyjít vstříc požadavkům našich zákazníků a klientů, kteří pracují se specifickými měřidly. Proto jsme se v průběhu let přizpůsobovali jejich požadavkům a novým technologickým řešením. Od roku 2007 firma expandovala a rozvinula své vybavení a činnosti o další obory v oblasti metrologie. 

  Kalibrace u zákazníka

  Kalibrace u zákazníka

  Mimo stálé prostory laboratoře provádíme i kalibrace u zákazníka přímo v provozu. Tímto se nejen minimalizuje nutnost přerušit běžný provoz, ale také odpadají časové prostoje při demontáži, resp. následné montáži měřidel kvůli kalibraci v externí laboratoři.


  Kalibrace, otázky a odpovědi

  Kalibrace, otázky a odpovědi

  Jak dlouho kalibrace platí? Jaká je lhůta rekalibrace? Co je to kalibrační list a co obsahuje? Co je to validace, etalon, návaznost měřidel či úřední ověření měřidla? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě zde.


  Kalibrace v rozsahu akreditace

  Kalibrace v rozsahu akreditace

  Provádíme kalibrace měřidel jako akreditovaná kalibrační laboratoř č. 2394 dle normy ČSN EN ISO/IEC 17025:2018. Tyto kalibrace nabízíme v rozsahu uvedeném v příloze Osvědčení o akreditaci. Měření a zpracování výsledků probíhá dle schválených kalibračních postupů a platných předpisů s důrazem na bezchybné provedení a bezpodmínečné dodržení sjednaných termínů. Kalibrační list je mezinárodně uznatelný v rámci mezinárodních multilaterálních dohod EA MLA a ILAC MRA.