O firmě KALIST AKL

KALIST AKL s.r.o. je dynamicky rozvíjející se firma v oblasti metrologie, prodeje a kalibrace měřidel. Sídlo společnosti se nachází ve střední Moravě v obci Třebětice u Holešova, kde naleznete i naše kalibrační laboratoře. Disponujeme vozovým parkem, díky kterému jsme schopni zajistit kalibrace a validace měřidel po celé České republice i Slovensku. Prozákaznický přístup je pro nás velmi důležitý. Zákaznické požadavky a specifické technologie pro nás nejsou překážkou, ale výzvou.

O společnosti

Sídlo firmy a kalibrační laboratoře

KALIST AKL s.r.o.
Třebětice 8
769 01 Holešov

Zobrazit na mapě
IČO: 04432436
DIČ: CZ04432436

Zákaznický servis

Zákaznický servis

Telefon: (+420) 577 700 775
E-mail: kalist@kalist.cz

Jsme tu pro vás v pracovní dny od 7:00 do 16:00

Co děláme

V oblasti metrologie se již pohybujeme několik let. Tento obor se neustále vyvíjí stejně tak jako technologie, které se v něm vyskytují. Proto není snadné naše služby kategorizovat a jednoznačně je popsat. Jsme otevřeni novým postupům a řešením vašich specifických požadavků. Zde naleznete krátký seznam služeb, které nabízíme:

 • Kalibrace a validace měřidel ( info o kalibracích, info o validacích )
 • Prodej měřidel
 • Servis a instalace měřidel a monitoringu
 • Zakázková zámečnická výroba analytických stolů a kovových komponentů pro provoz vah.
 • Úřední ověření krevních tonometrů a holterů (AMS) ( info o ověřování tonometrů )
 • Zajištění ověření vah a vážících zařízení
 • Kalibrace a servis tělesných analyzátorů ( info analyzátory )
 • E-shop s prodejem měřidel ( eshop )
 • Autorizovaný servis a distribuce značky KERN, COMET a TANITA

  Jak to děláme

  Snaha o udržitelné a stabilní podnikání se nám mnohokrát vyplatila a tak můžeme z jistotou říci, že jsme stabilní společností na českém trhu s metrologií. Poměrně velkou část financí investujeme do inovací vybavení a vývoje. Abychom udrželi tempo s novými technologiemi je tento vývoj takřka nutností. Také dodržování a optimalizace kalibračních procesů a postupů je velmi důležitá, pro správné měření a jeho výsledek to platí dvojnásob. S tím úzce souvisí odbornost a vzdělání našich zaměstnanců, jejich schopnosti a vědomosti pravidelně rozšiřujeme o různá školení a kurzy.

  Kalibrace v laboratoři

  Kalibrace v laboratořiMáme plně vybavenou laboratoř pro kalibrace měřidel, které k nám můžete poslat poštou. Postupy a procesy kalibrace i expedice vašich zásilek máme maximálně optimalizované tak, abychom pro vás provedli službu rychle a hlavně kvalitně a spolehlivě. Využíváme odpovídajících etalonů, klimakomor a pícek, které zaručují správné a přesně měření. V naší kalibrační laboratoři lze kalibrovat:

  • teploměry, vlhkoměry, čidla teploty a vlhkosti, meteostanice a dataloggery
  • laboratorní pipety, byrety a dávkovače
  • závaží pro obchodní i laboratorní účely a speciální atypická závaží
  • váhy s neautomatickou činností
  • metry, výškoměry a pásma pro měření délky a posuvná měřítka
  • tlakoměry, holtery a tonometry pro měření krevního tlaku včetně úředního ověření (AMS)

  Kalibrace u zákazníka

  Kalibrace u zákazníkaNaši technici jsou vybaveni pro kalibrování měřidel přímo u vás. Jsme vybaveni vozovým parkem, díky kterému můžem provést kalibraci či validaci po celé České republice i Slovensku. Dokážeme se přizpůsobit provozu a časovým harmonogramům vašeho provozu. Naši zaměstnanci vlastní potravinářské průkazy pro vstup do provozů se zpracováním potravin. Vlastní i vyhlášku č. 50/1978 Sb. pro odbornou způsobilost při manipulaci s elektrotechnikou. Takto můžeme přímo u vás kalibrovat a validovat:

  • teploměry, vlhkoměry a dataloggery
  • monitorovací systémy včetně instalace
  • tělesné analyzátory Tanita i s provedením servisu
  • centrifug a otáčkoměrů
  • silo teploměrů
  • váhy s neautomatickou činností
  • chladící a mrazící vozy
  • monitorování a teplotní mapy

  Struktura firmy

  Vedení společnosti

  David Šiška

  Kalibrační laboratoř

  Ekonomické a obchodní oddělení

  Technici Expedice, půjčovna a eshop
  Ing. Gabriela Adamcová Tomáš Brada Jan Chytil Ing. Alena Šverdíková
  Adéla Podolová Denisa Šišková Pavel Ptáček
  Jitka Brázdilová
  Bc. Denisa Drápalíková Tomáš Brázdil
    DiS. Michaela Bartáková Jan Julina
    Ing. Pavla Knapová  
  KONTAKTY

  Udržitelnost a zodpovědnost

  Udržitelnost a zodpovědnost

  Udržitelný rozvoj společnosti KALIST AKL s.r.o. je od základu ústředním cílem a zásadou firmy. Klíčovým prvkem přitom tvoří orientace na požadavky zákazníka a budování zodpovědných a dlouhodobě orientovaných vztahů.


  Historie společnosti

  Historie společnosti

  Historie společnosti sahá do roku 2007, kdy vznikla původní myšlenka provádět kalibraci a servis vah. Vždy jsme se nažili vyjít vstříc požadavkům našich zákazníků a klientů, kteří pracují se specifickými měřidly. Proto jsme se v průběhu let přizpůsobovali jejich požadavkům a novým technologickým řešením. Od roku 2007 firma expandovala a rozvinula své vybavení a činnosti o další obory v oblasti metrologie. 

  Rádce

  Kalibrace u zákazníka

  Kalibrace u zákazníka

  Mimo stálé prostory laboratoře provádíme i kalibrace u zákazníka přímo v provozu. Tímto se nejen minimalizuje nutnost přerušit běžný provoz, ale také odpadají časové prostoje při demontáži, resp. následné montáži měřidel kvůli kalibraci v externí laboratoři.


  Kalibrace, otázky a odpovědi

  Kalibrace, otázky a odpovědi

  Jak dlouho kalibrace platí? Jaká je lhůta rekalibrace? Co je to kalibrační list a co obsahuje? Co je to validace, etalon, návaznost měřidel či úřední ověření měřidla? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě zde.


  Kalibrace v rozsahu akreditace

  Kalibrace v rozsahu akreditace

  Provádíme kalibrace měřidel jako akreditovaná kalibrační laboratoř č. 2394 dle normy ČSN EN ISO/IEC 17025:2018. Tyto kalibrace nabízíme v rozsahu uvedeném v příloze Osvědčení o akreditaci. Měření a zpracování výsledků probíhá dle schválených kalibračních postupů a platných předpisů s důrazem na bezchybné provedení a bezpodmínečné dodržení sjednaných termínů. Kalibrační list je mezinárodně uznatelný v rámci mezinárodních multilaterálních dohod EA MLA a ILAC MRA.