Jak postupovat při objednání kalibrace

Objednávka nového kalibrovaného přístroje přes náš e-shop

Pokud máte zájem o nový přístroj, můžete si ho vybrat přímo v našem e-shopu, kde si u konkrétního zboží vyberete jednu s možností kalbrace.

Můžete také přejít přímo do kategorie Kalibrované přístroje, kde uvidíte nabídku pouze zkalibrovaných přístrojů.

Objednávka kalibrace Vašeho měřidla

Pokud si chcete objednat kalibraci Vašeho měřidla, zašlete nám ho na adresu naší laboratoře spolu s písemnou objednávkou. Objednávky můžete zasílat také e-mailem.

Přístroje prosím zasílejte čisté, pečlivě zabalené a hlavně kompletní (pokud máte např. teploměr s externí sondou, nestačí zaslat jen sondu, kalibrace se provádí s kompletním přístrojem). Do objednávky prosím uveďte:

  • Název a adresu firmy (zákazníka), na kterou vystavit kalibrační list
  • Umístění měřidla (pokud je jiné, než adresa zákazníka - např. jiná pobočka)
  • Jaký druh kalibrace požadujete (akreditovaná x procesní, u přístrojů s více čidly specifikujte, která z nich chcete kalibrovat)
  • Kalibrační body (např. tři teploty, ve kterých chcete teploměr kalibrovat, nebo třeba účel využití přístroje - např. teploměr do chladničky, do mrazničky apod.) 

Kalibrace pístových pipet

V případě objednávky kalibrace pístových pipet prosím zašlete spolu s pipetou i špičky, které používáte (alespoň 10 ks na kanál a měřený objem) a dekontaminační protokol, který můžete stáhnout v sekci Ke stažení.

Kalibrace přímo u Vás v provozu

Pokud potřebujete, aby byla kalibrace provedena přímo u Vás v provozu, informujte se na možnost kalibrace u zákazníka na e-mailu dsiska@kalist.cz nebo tel. 775 185 655