Ověření tonometrů

Ověřujeme elektronické, digitální, rtuťové, deformační a krevní tonometry, tlakoměry a holtery.

Jsme autorizovaní ÚNMZ pro ověřování krevních tonometrů a holterů. Provádíme tedy ověření a kalibraci krevních tonometrů a holterů, které je předepsáno zákonem č. 505/1990 Sb., o metrologii, a vyhláškou č. 345/2002 Sb.. Pravidelné metrologické ověření lékařského tonometru je tedy zákonem stanoveno. Kalibrovat však můžeme i tonometry a měřiče krevního tlaku, které jsou určeny i k soukromému použití.

OmronBeurerMedisana Microlife

KALIST AKL s.r.o. je
autorizované metrologické středisko pro ověřování krevních tonometrů:
 • tonometry rtuťové
 • deformační a elektronické
 • holtery

K152AMS dle zákona č. 505/1990 Sb., o metrologii

Ověření vašeho tonometru lze provést v naší laboratoři ale ověření můžeme provést i přímo u vás. Nemusíte tak tonometr zasílat k nám a pořizovat si náhradní přístroj. Jsme profesionálně vybavení, měření tak proběhne rychle a efektivně. V případě zájmu lze zakoupit nový tonometr v našem eshopu.

Co naše laboratoř nabízí:

 • Jsme autorizovaní Úřadem pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví pro ověřování měřidel určených k měření tlaku krve. Rozhodnutí o autorizaci si můžete prohlédnout v sekci osvědčení.
 • Servis - Při každé kalibraci provedeme vyčištění a servisní údržbu měřidla. Prověříme a zajistíme potřebné náhradní díly a manžety.
 • Profesionální vybavení - Jsme vybaveni  špičkovým vybavením. Díky tomu můžeme zajistit kvalitu a přesnost prováděného měření. Ověření tak můžeme provést přímo u vás. Ryhle, přesně a efektivně. 
 • Přesné etalony - Základem přesného měření jsou kvalitní a kalibrované etalony. Naše laboratoř je vybavena vhodnými etalony, díky kterým zajistíme nejen široký rozsah měření, ale i co nejvyšší přesnost.
 • Potvrzení o ověření - Na vyžádání vám můžeme vystavit potvrzení o ověření stanoveného měřidla.

Jaké tonometry ověřujeme?

 • tonometrElektronické tonometry - Jsou nejrozšířenějšími měřidly k ověřování krevního tlaku. Nabízejí snadnou obsluhu a rychlost s přehledným ovládáním a zobrazováním naměřených hodnot. Jsou běžně používané v lékařských ordinacích ale i v domácnostech, kde jsou díky své snadné obsluze velmi oblíbené.
 • Rtuťové tonometry - I přes to, že je prodej nových rtuťových tonometrů ukončen, často jsou tyto tlakoměry běžně používány v ordinacích. Jsou nezávislé na zdroji elektřiny a stále patří ke spolehlivým a jednoduchým ukazatelům krevního tlaku. Rtuťové tonometry lze stále používat a také kalibrovat a ověřit jejich přesnost měření.
 • Holtery - Jsou stále více používané měřiče krevního tlaku. Holtery jsou využívány k zaznamenávaní naměřených hodnot v závislosti na čase. Běžně jsou používány k lékařským účelům, kdy jej pacient nosí po celý den i noc. Vyhodnocené údaje jsou pak podnětným podkladem pro stanovení diagnózy a stavu pacienta. Holtery vám rádi ověříme a zkalibrujeme tak, aby správně měřily naměřené hodnoty odpovídaly skutečnosti.
 • Všechny značky - Ověříme tonometry všech výrobců a značek. Nejčastěji používané jsou výrobci OMRON, BEURER, TENSOVAL, MEDISANA, HARTMANN, MICROLIFE a další.

MapaKontakty

Ing. Gabriela Adamcová
(+420) 775 879 010 gadamcova@kalist.cz

Jitka Brázdilová
(+420) 778 772 166 jbrazdilova@kalist.cz

 

Nabídka
ověřených
tonometrů

Vstoupit do e-shopu Eshop ověřené tonometry
 

Poptávka
ověření
tonometru

Vytvořit poptávku Ověření tonometru