Ověření tonometrů

Ověření tonometrůOvěřujeme elektronické, digitální, rtuťové, deformační a krevní tonometry, tlakoměry a holtery.

Jaké typy tonometrů ověřujeme
Naše laboratoř
Prodej ověřených tonometrů
Kontakt

Jsme autorizovaní ÚNMZ pro ověřování krevních tonometrů a holterů. Provádíme tedy ověření a kalibraci krevních tonometrů a holterů, které je předepsáno zákonem č. 505/1990 Sb., o metrologii, a vyhláškou č. 345/2002 Sb.. Pravidelné metrologické ověření lékařského tonometru je tedy zákonem stanoveno. Kalibrovat však můžeme i tonometry a měřiče krevního tlaku, které jsou určeny i k soukromému použití.

 


Osvědčení o autorizaciJsme autorizované metrologické středisko

 • Jsme autorizovaní dle zákona č. 505/1990 Sb., o metrologii k ověřování krevních tonometrů a holterů.
 • Rozhodnutí o autorizaci - Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a zkušebnictví ÚNMZ nám udělil autorizaci Rozhodnutí o autorizaci.
 •  
 • Úřední ověření tonometru je povinné pro všechny typy krevních tonometrů, které jsou určeny ve zdravotnictví pro zjištění zdravotního stavu pacienta. V tomto případě se jedná o tzv. stanovené měřidlo, u kterého je nutné pravidelné úřední ověření.

 

 


typy tonometrůJaké tonometry ověřujeme

 • Elektronické tonometry - Jsou nejrozšířenějšími měřidly k ověřování krevního tlaku. Nabízejí snadnou obsluhu a rychlost s přehledným ovládáním a zobrazováním naměřených hodnot. Jsou běžně používané v lékařských ordinacích ale i v domácnostech, kde jsou díky své snadné obsluze velmi oblíbené.
 • Rtuťové tonometry - I přes to, že je prodej nových rtuťových tonometrů ukončen, často jsou tyto tlakoměry běžně používány v ordinacích. Jsou nezávislé na zdroji elektřiny a stále patří ke spolehlivým a jednoduchým ukazatelům krevního tlaku. Rtuťové tonometry lze stále používat a také kalibrovat a ověřit jejich přesnost měření.
 • Holtery - Jsou stále více používané měřiče krevního tlaku. Holtery jsou využívány k zaznamenávaní naměřených hodnot v závislosti na čase. Běžně jsou používány k lékařským účelům, kdy jej pacient nosí po celý den i noc. Vyhodnocené údaje jsou pak podnětným podkladem pro stanovení diagnózy a stavu pacienta. Holtery vám rádi ověříme a zkalibrujeme tak, aby správně měřily naměřené hodnoty odpovídaly skutečnosti.

 


Loga výrobců tonometrů

Jaké značky ověřujeme

Ověříme tonometry všech výrobců a značek.

Nejčastěji používané jsou výrobci OMRON, BEURER, TENSOVAL, MEDISANA, HARTMANN, MICROLIFE a další.

.

 

 


Etalony závaží

Co naše laboratoř nabízí

 • Jsme autorizovaní Úřadem pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví pro ověřování měřidel určených k měření tlaku krve. Rozhodnutí o autorizaci si můžete prohlédnout v sekci osvědčení.
 • Servis - Při každé kalibraci provedeme vyčištění a servisní údržbu měřidla. Prověříme a zajistíme potřebné náhradní díly a manžety.
 • Profesionální vybavení - Jsme vybaveni  špičkovým vybavením. Díky tomu můžeme zajistit kvalitu a přesnost prováděného měření. Ověření tak můžeme provést přímo u vás. Rychle, přesně a efektivně. 
 • Přesné etalony - Základem přesného měření jsou kvalitní a kalibrované etalony. Naše laboratoř je vybavena vhodnými etalony, díky kterým zajistíme nejen široký rozsah měření, ale i co nejvyšší přesnost.
 • Potvrzení o ověření - Na vyžádání vám můžeme vystavit potvrzení o ověření stanoveného měřidla.

  

 


 

Eshop tonometryE-shop s prodejem ověřených tonometrů

Pokud chcete zakoupit nový tonometr i s úředním ověřením, není nic jednoduššího než si vybrat z aktuální nabídky v našem e-shopu.

TONOMETRY Eshop.

Skladem naleznete nejprodávanější modely tonometrů i profesionální tonometry do zdravotnictví. Nabídku také rozšiřujeme o příslušenství a manžety k tonometrům.

 

 

 


Kontakt

Úřední ověření tonometrů lze provést přímo v naší laboratoři. Běžně lze ale provést ověření přímo u vás v ordinaci kdekoli v České republice. 

Sídlo firmy a AMS

KALIST AKL s.r.o.
Třebětice 8
769 01 Holešov 

Zobrazit na mapě

Informace k ověření tonometru

Tomáš Brázdil
(+420) 778 546 465
tbrazdil@kalist.cz

 

Informace k ověření tonometru

Jitka Brázdilová
(+420) 778 772 166
jbrazdilova@kalist.cz