Procesní kalibrace

Procesní kalibrace měřidel jsou prováděny podle interních postupů kalibrační laboratoře u měřidel, která nespadají do rozsahu naší akreditované činnosti. 

  • Kalibrace bezdotykových teploměrů (IR teploměry, termokamery apod.)
  • Kalibrace tlakoměrů
  • Kalibrace délkových měřidel (svinovací metry, posuvná měřítka apod.)
  • Kalibrace otáčkoměrů a měřičů kmitů (otáčkoměry jako součást přístrojů, měřiče kmitů apod.)
  • Kalibrace čidel CO2 (čidla CO2 jako součást termostatů apod.)
  • Kalibrace pH metrů

Kalibrační list prokazuje metrologickou návaznost pro pracovní měřidla nestanovená podle požadavků zákona 505/1990 Sb. o metrologii v platném znění, avšak neprokazuje provedení kalibrace mezinárodně uznatelné v rámci mezinárodních multilaterálních dohod EA MLA a ILAC MRA. 

Rádce

Kalibrace, otázky a odpovědi

Kalibrace, otázky a odpovědi

Jak dlouho kalibrace platí? Jaká je lhůta rekalibrace? Co je to kalibrační list a co obsahuje? Co je to validace, etalon, návaznost měřidel či úřední ověření měřidla? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě zde.


Jak objednat kalibraci?

Jak objednat kalibraci?

Jak si u nás objednáte kalibraci vašeho měřidla? Jaký je postup a jakým způsobem nás můžete kontaktovat? Chcete si koupit nové měřidlo i s kalibrací, nebo máte vlastní měřidlo, které potřebujete zkalibrovat? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě zde.


Kalibrace v rozsahu akreditace

Kalibrace v rozsahu akreditace

Provádíme kalibrace měřidel jako akreditovaná kalibrační laboratoř č. 2394 dle normy ČSN EN ISO/IEC 17025:2018. Tyto kalibrace nabízíme v rozsahu uvedeném v příloze Osvědčení o akreditaci. Měření a zpracování výsledků probíhá dle schválených kalibračních postupů a platných předpisů s důrazem na bezchybné provedení a bezpodmínečné dodržení sjednaných termínů. Kalibrační list je mezinárodně uznatelný v rámci mezinárodních multilaterálních dohod EA MLA a ILAC MRA.

Další